Seyahat Sigortası Nedir?

Yurt dışı seyahatlerinizde hastalık, acil sağlık problemleri, seyahatinizin iptali veya bagaj kaybı gibi durumlarda tedirgin olmamanız için oluşturulan seyahat sağlık sigortası; seyahatiniz boyunca sizi güvence altına alır.

Seyahat Sigortası, yurt dışı seyahatlerinde bir çok konsolosluk tarafından zorunlu olarak istendiği için Yurt Dışı Seyahat Sigortası ve Vize Sigortası olarak da bilinir.

Travel Guard Nedir?

Travel Guard, AIG Sigorta’nın konusunda uzmanlaşmış olduğu seyahat sigortalarının global ürün ismidir. Seyahat Sigortası, gerek iş gerekse tatil amaçlı tüm seyahatlerinizde sizi 24 saat boyunca teminat altına alır ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Travel Guard ile AIG, sektördeki diğer ürünlere kıyasla Türkiye’de ve Dünya’da en gelişmiş hasar hizmetlerini sunmaktadır.

AIG hasar hizmetleri için kendini aşağıdaki gibi anlatıyor:
“Biz, 160’dan fazla ülke ve bölgede kurulu, yerel AIG ofisleri vasıtası ile kaza yerine anında müdahale edebilecek uzman hasar kadrosu sayesinde dünyanın neresine giderseniz gidin, ihtiyacınız olan yardımı en kısa sürede alabilmenizi garanti ediyoruz.”

Evinizden uzaktayken yaşayabileceğiniz bir hastalık veya acil sağlık probleminde en iyi hizmeti alabilmeniz için Sigortayeri, AIG Travel Guard ile iş birliği yapmaktadır.

Yurt dışında rahatsızlansanız ilk yapmanız gerekenin ne olduğunu biliyor musunuz?

Düşünün yurt dışındasınız ve gıda zehirlenmesi geçiriyorsunuz, ilk yapmanız gereken nedir?

Travel Guard ile 24 saat sağlanan Acil Yardım Hizmetleri içerisinde bulunan tıbbi yardım danışmanlık hizmeti ile siz AIG Travel’e durumu bildirir bildirmez; bulunduğunuz yerdeki en yakın tıp merkezi ile temas kurulacak ve önlem alınması için orada bulunan doktor ile durum görüşülecektir. Ek olarak eğer mümkünse ve uygunsa, alınacak önlem ile ilgili olarak bir karara varmada yardımcı olmak üzere aile doktorunuz ile temas kurulacaktır. AIG Travel, daha sonra, aşağıdakilerle sınırlı olmamak kaydıyla, yerel bir doktorun önerilmesi ve bulunması ile uygun gördüğü bir hastanenin ayarlanması dahil, gerekli olan her türlü tıbbi acil durum yardımını organize edecektir.